<

Wróć

1

Zwiększanie autokonsumpcji

2

O nas

3

Kontakt

Jak zwiększyć
autokonsumpcje energii

Zgodnie z obowiązującymi od 1 kwietnia br. Przepisami, posiadacze instalacji fotowoltaicznych, nadwyżki wyprodukowanej energii będą sprzedawać do sieci energetycznej, a następnie odkupywać pobraną. Nowe zasady określane jako net-billing zachęcają więc do zwiększania autokonsumpcji wyprodukowanej energii. Takie zwiększenie bieżącego zużycia i ograniczenie nadwyżek oddawanych do sieci, jest także korzystne dla prosumentów korzystających z systemu opustów net-meteringu. Dotyczy to instalacji PV przyłączonych do sieci do 31 marca br. W tym przypadku posiadacze instalacji do 10 kWp za każdą 1 kWh nadwyżki oddaną operatorowi odzyskują 0,8 kWh czyli 20% mniej. W przypadku instalacji większych niż 10 kWp zmniejszenie oddanych nadwyżek wyniesie już 30%.

Uzyskanie większej autokonsumpcji daje nam wiele korzyści, nie tylko w postaci ograniczenia przekazywania nadwyżek do sieci, zmniejszenia strat przesyłowych, ale także pozwala zwiększyć niezależność energetyczną od zewnętrznych dostawców, co może być istotne szczególnie w okresach zawirowań makroekonomicznych, klęsk żywiołowych czy zbrojnych. Dobrze zaplanowana większa autokonsumpcja, to także obniżenie bieżących rachunków za prąd, co zwłaszcza przy trendzie wzrostowym cen energii może mieć istotne znaczenie dla domowych budżetów. Ten ostatni argument pozwoli nam także skrócić czas zwrotu inwestycji w naszą instalację fotowoltaiczną.

W Życiu na Prąd doradzimy Ci jak mądrze zaplanować zwiększenie autokonsumpcji oraz dostarczymy, wraz z profesjonalnym montażem, niezbędne do tego elementy, takie jak magazyny energii cieplnej i elektrycznej, a także systemy inteligentnego zarządzania całością.

Thank you! Your submission has been received!
Ups! Coś poszło nie tak...

jesteśmy do Twojej dyspozycji

Kontakt:

Adres:

ul. Witosa 65a/5
24-561 Kielce

Godziny otwarcia:

pn - pt  8:30 - 16:00
sobota po wcześniejszym umówieniu się

Polityka Prywatności