<

Wróć

1

Niezależność energetyczna
w czasach kryzysu

2

Pozostałe
Felietony

3

O nas

4

Kontakt

Niezależność energetyczna
w czasach kryzysu

Spotykamy się w całkowicie nowych okolicznościach. Ostatnim razem kiedy do Państwa pisałem, nikt nie myślał o tym co nas czeka.Wszystko zmieniło się w ciągu kilku dni. Nagle nic nie jest pewne i stabilne.Również cała elektromobilność i energia OZE zaczęły nabierać nowego znaczenia.Ludzi spotykają w ostatnim czasie życiowe dramaty. Jedni tracą zdrowie, inni pracę i oszczędności. Bez zabezpieczenia finansowego nie możemy utrzymać swoich domów.

A gdyby tak stworzyć sobie taki azyl samowystarczalny energetycznie?

Wyobraźcie sobie, że zamiast siedzieć w „szufladzie” w domu, zastanawiając się kiedy odetną nam prąd i ogrzewanie, możemy zapewnić sobie bezpieczną przechowalnię? Mam na myśli małe domki, które dzięki zastosowaniu rozwiązań czysto elektrycznych do swojego funkcjonowania, mogą stać się właśnie takimi azylami. Zarówno koszt wybudowania jak i wyposażenia w samowystarczalne rozwiązania nie jest w dzisiejszych czasach wysoki. Często wartość takiej inwestycji jest porównywalna z zakupem średniej wielkości mieszkania w bloku.

Pomyślcie tylko co takie rozwiązanie może nam dać. W czasie epidemii kiedy nie możemy się swobodnie poruszać, taka zielona izolatka zdecydowanie lepiej zadba o nasz komfort psychiczny niż mieszkanie w bloku. Dodatkowo nie jest nam wtedy groźna destabilizacja finansowa spowodowana tymczasową utratą dochodów. Dzięki zasilania wszystkiego w domu przez prąd, możemy sobie taką energię sami wyprodukować i spożytkować.

Dzięki rozwijającej się technologii stosowanej w samochodach elektrycznych, nasz EV może stać się bankiem energii na ten przejściowy czas i magazynować energię produkowaną ze słońca.

Obecna sytuacja powoduje w głowie wiele pytań, ma które nie ma odpowiedzi. Czy to się będzie powtarzało? Jeżeli tak, to jak często? Przemyślcie Państwo, czy może lepiej zintegrować się z naturą i czerpać z jej bogactw, dbając jednocześnie o własny komfort psychiczny.

05.05.2022

Promienniki
Podczerwieni

jako jeden z najchętniej wybieranych sposobów na skuteczne ogrzanie własnego domu i rozpoczęcie „przygody” z ogrzewaniem elektrycznym.

18.06.2020

ELEKTROMOBILNOŚĆ
UZALEŻNIA

OD 2015 roku jestem uzależniony... Uzależniony od elektromobilności - a oto moja historia

18.06.2020

1..2..3.. elektromobliność

Elektromobilność... Czy Europa jest na nią gotowa? Czy zachodnim producentom samochodów rzeczywiście zależy na jej rozwoju?

18.06.2020

Niezależność energetyczna w czasach kryzysu

A gdyby tak stworzyć sobie taki azyl samowystarczalny energetycznie?

09.11.2020

Dla kogo elektromobilność?

MOBILNOŚĆ jako najważniejszy człon w tej nazwie tego działu. Tym razem o tym co i dla kogo.

Thank you! Your submission has been received!
Ups! Coś poszło nie tak...

jesteśmy do Twojej dyspozycji

Kontakt:

Adres:

ul. Witosa 65a/5
24-561 Kielce

Godziny otwarcia:

pn - pt  8:30 - 16:00
sobota po wcześniejszym umówieniu się

Polityka Prywatności